1

Úvodní strana > Závod >

O závodě

O ZÁVODĚ

Poznej, co v tobě opravdu je. Překonej hranice svých možností. IRON PEOo zavode 1PLE RACE je pouze o tobě, o trati, o soupeřích a o tom čeho jsi schopen.

Ze sportovní výzvy, kdy se v loňském roce na trati třech dlouhých triatlonů během třech dnů podařilo získat finanční prostředky na sportovní vybavení čtyřem handicapovaných triatletů, vzniká nový závod. Extrémní závod pro ty nejryzejší triatlety, který dokonale prověří jejich fyzickou i psychickou odolnost. Závod pro všechny, kterým  je pot a dřina malou cenou za pocit svobody a totálního uspokojení, které na ně v cíli čeká. Závod pro borce, pro které plavání, kolo a běh neznamená jen tři sportovní disciplíny, ale styl života. Stejně jako v loňském roce, i letos si IRON PEOPLE RACE ponechává svůj charitativní rozměr.

 

Základní informace:

 • Závod je rozdělen do tří dnů. Tří proklatě dlouhých dnů. V každém dni absolvujete 1 dlouhý triatlon. Závod křižuje celou Českou Republiku (celkem 11,4km plavání / 540km kolo / 126km běh)
 • Trasa: Start IRON PEOPLE RACE je na západě ČR (Cheb), cíl třetího dne je na východe ČR v Beskydech u Třince. Trasa je předem určená, není však značená. Kromě plavání probíhá navigace s použitím nahrané mapy do vašich computerů / hodinek, současně má každý závodník detailní rozpis trasy s vyznačením všech křižovatek a kilometráží. Běh vede z velké části po nezpevněných cestách.
 • Kategorie: Pokud vám nejde o celkové vítězství v IRON PEOPLE RACE, můžete se zúčastnit i na jeden nebo dva dny (IRON PEOPLE DAY)
 • Pravidla: hákování povoleno (nejlepší závodníky se stejně nedá uviset), občerstvení od vlastního support teamu povoleno kdykoliv a kdekoliv, drafting za autem / motorkou zakázán.
 • Výkonnostní požadavky: pro registraci závodníka na celý IRON PEOPLE RACE: minimum 2 dlouhé triatlony s časem pod 11:30hod. během posledních 2 let.o zavode 2
 • Support team:  není nutný, je povolený.
 • Občerstvení: organizační team zajišťuje občerstvení po celou dobu závodu na celé trase v předem vymezených časových intervalech.
 • Transport: organizátor zajišťuje převoz veškerého materiálu všech závodníků potřebného pro absolvování celého závodu.
 • Ubytování a strava: pořadatel zajištuje základní ubytování v místech startu a cíle každého dne. Stravu mimo samotný závod si zajišťuje každý závodník individuálně.
 • Zdravotník: během závodu bude k dispozici zdravotník, v cíli každého dne je možné využít služeb maséra.
 • Startovné: IRON PEOPLE RACE - 6000,-                               IRON PEOPLE DAY - 2500,-
 • Charita: minimálně 50% částky startovného bude věnováno na podporu konkrétních handicapovaných sportovců.

 

Popis disciplín:

o zavode 4

Plavání (3,8km)

Plave se v klidné vodě přehradních nádrží. Trasa plavání každého dne bude vysvětlena bezprostředně před startem. Neopreny jsou doporučeny, teplotní limity nebudou v IRON PEOPLE RACE uplatněny.

Kolo (180km)

Převážně po silnicích II a III.třídy za plného provozu. Všechny trasy jsou vybrány tak, aby byly co nejhezčí a s nejmenším provozem, s tím je však spojena jejich náročnost. Každý den jsou na trase 3 občerstvovací stanice.

Běh (42,2km)

Celkový povrch běžeckých částí je cca 60% terén, 40% asfalt, vše s nezanedbatelným převýšením. Na trase každého dne běhu jsou 2 občerstvovací stanice.

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.